021 88 31 77 70

ویزای شنگن


ویزای شنگنجهت دریافت ویزای شنگن مدارک ذیل نیاز می باشد
1- اصل شناسنامه و اصل پاسپورت با 7 ماه اعتبار
2- مدارک شغلی (کارت بازرگانی ، جواز کسب ، ثبت شرکت) و با گواهی شغلی از محل کار (ارائه ی سابقه ی بیمه الزامی است)
3- مدارک مالی (پرینت گردش حساب بانکی و استعتاعت مالی )
4- مدارک ملکی سند ملکی در هر کجای ایران
5- دو قطعه عکس 3/5x4/5 پشت سفید

انواع ویزا شنگن

ویزا شنگن انواع مختلفی دارد که براساس هدف اعلام شده از سوی شما و ارائه مدارک برای اثبات آن صادر می‌شود.
ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اکیدا توصیه می‌کنیم از ابتدا باید روادید دریافت شده توسط مسافر مناسب فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد.
در غیر این صورت ممکن است مسافر در طول سفر دچار مشکلات احتمالی شود.

ویزا شنگن و انواع آن

ویزا می‌تواند به صورت singleصادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممکن است multiple باشد که به این ترتیب، شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس اگر نیاز به مسافرت بعدی به کشور مورد نظر خود را دارید، به خاطر این‌که مجبور نباشید برای سفر بعدی ویزا بگیرید، سعی کنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت multiple بگیرید.
نکته مهمی که ‌‌باید به آن اشاره کرد، قانون عدم امکان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای کمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشکلات پزشکی این کار انجام می‌شود.
از ویزا شنگن به خوبی نگهداری کنید به خاطر داشته باشید که در یک کشور خارجی، گذرنامه به منزله کارت شناسایی و برگه هویت شماست و همچنین داشتن ویزا شنگن به منزله ورود قانونی شما به خاک آن کشور است که به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید‌.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کانتر مربوطه تماس حاصل فرمایید