021 88 31 77 70
1396/06/22

امکان ورود به عراق بدون گذرنامه و ویزای معتبر جهت مراسم اربعین وجودندارد


امکان ورود به عراق بدون گذرنامه و ویزای معتبر جهت مراسم اربعین وجودندارد
متن خبر :
راجح صابر الموسوی سفیر جمهوری عراق در مراسم آغاز صدور ویزا برای زائران اربعین حسینی که در سفارت این کشور در تهران برگزار شد، با تاکید بر اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی، خاطرنشان کرد: در راستای اهمیت تاریخی و مقدس بودن رخداد اربعین حسینی تصمیمات شجاعانه‌ای برای برگزاری این مراسم عظیم از سوی جمهوری عراق و جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده است.
 وی با اشاره به پیشینه روابط ایران و عراق، خاطرنشان کرد: می‌توانیم با نگاهی به تعداد ورود زائران به عراق در مراسم اربعین حسینی به میزان توسعه و عمق روابط میان دو کشور پی ببریم. در سال 93، 200 هزار زائر از ایران جهت حضور در مراسم اربعین حسینی وارد عراق شد. در سال 94 این میزان به یک میلیون و 500 هزار نفر و در سال قبل به بیش از دو میلیون نفر رسید که این ارقام می‌تواند نشانه خوبی از توسعه روابط باشد.
سفیر جمهوری عراق با تاکید بر اینکه از زائران ایرانی درخواست می‌کنیم که بدون داشتن ویزا و گذرنامه معتبر اقدام به حرکت به سمت مرزها نکنند، اظهار کرد: با توجه به روابط گرم موجود میان دو کشور، مانند قبل در تلاش هستیم تا هیچ زائر ایرانی بدون اخذ ویزا به مرز نرسد چرا که امکان خروج از مرز بدون دارا بودن ویزای عراق وجود ندارد.
همکاران ما در دیبا پرواز آماده ارائه کلیه خدمات تخصصی  ویزای شنگن ،ویزای بلاروس ، ویزای اکراین ، تور بلاروس و تور اکراین به شما عزیزان می باشند.

برچسب ها