021 88 31 77 70
1396/06/19

گردشگری یک صنعت پایدار است


گردشگری   یک صنعت پایدار است
متن خبر :
به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری روز گذشته در مراسم اختتامیه نمایشگاه آثار نگارگران معاصر که با حضور محمود فرشچیان استاد نگارگری ایران، بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث ‌فرهنگی، جمعی هنرمندان و نگارگران برگزار شد، گفت: خوشحالم که در خدمت هنرمندان خصوصا استاد محمود فرشچیان هستم. اعتقاد دارم هنر بهترین ابزار انتقال مفاهیم است و درحالی‌که بسیاری از مفاهیم را از طرق دیگر نمی‌توان منتقل کردهنرمندان با زبان هنر به خوبی می‌توانند این مفاهیم را منتقل کنند.
 وی افزود: بنابر این هم هنر فاخر است و هم هنرمند و خوشحالم که کشور ما با هزاران سال قدمت و سابقه فرهنگی ‌تاریخی مملو از هنرمندان است که آثار متعدد آن‌ها در جای‌جای کشور به ‌نمایش درآمده است.
 مونسان تصریح کرد: هنر این هنرمندان حقیقتا کشور ما را نسبت به سایر کشورها فاخر کرده است و باید با تمام وجود سعی و تلاش کنیم که از آثار ملموس و ناملموسمان به‌خوبی پاسداری شود و ضمن شناسایی آثار فرهنگی‌تاریخی از آن‌ها حفاظت کنیم.
معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: ما در سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به ‌دنبال این هستیم که گردشگری بر دو پایه میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی رشد و توسعه یابد و از آثار و نتایج مادی و معنوی آن بهره‌مند شویم چراکه متأسفانه با وجود ظرفیت‌های بسیار مناسبی که در این حوزه وجود دارد، در این خصوص جایگاه خوبی نداریم در حالی که کشورهایی در منطقه با جغرافیایی محدود سالانه میلیون‌ها گردشگر جذب می‌کنند.
 وی با بیان اینکه متأسفانه با این همه ظرفیت و با وجود هنرمندان بسیار خوب نتوانسته‌ایم در این حوزه جایگاه مناسبی را کسب کنیم اضافه کرد: امیدوارم در دولت دوازدهم با کمک مردم و نخبگان موجبات رشد و ترقی گردشگری بر دو پایه میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی بیش از پیش فراهم شود. چراکه گردشگری به‌خاطر گردش بالای مالی که در دنیا دارد دارای اهمیت است و به ازای ورود هر گردشگر 1200 دلار درآمد ارزی نصیب کشور می‌شود که این رقم برابر با صادرات 30 بشکه نفت است.
رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: این در حالی است که صنعت نفت دارای مشکلاتی مانند تغییر قیمت است اما صنعت گردشگری یک صنعت پایدار است و در گردشگری علاوه بر درآمد ارزی می‌توانیم آثار فرهنگی و آیین‌های زیبای‌مان را معرفی کنیم.
 نمایشگاه آثار نگارگران معاصر 10 الی 18 شهریور 96 ( از عید قربان تا غدیر) در موزه هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار شد.
در این نمایشگاه 137 تابلو نگارگری از 45 هنرمند به‌نمایش در آمده بود. در مراسم اختتامیه این نمایشگاه از تعدادی از هنرمندان و نگارگران با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تجلیل به‌عمل آمد.
 مونسان سپس به اتفاق استاد محمود فرشچیان و بهمن نامور ‌طلق معاون صنایع‌دستی سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و تعدادی دیگر از مدیران و هنرمندان از موزه آثار استاد فرشچیان در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد بازدید کرد.
دیبا پرواز مفتخر است که خدمات اخذ ویزای بلاروس و برگزاری تور بلاروس و همچنین اخذ ویزای شنگن  را با بهترین کیفیت و در اسرع برای شما عزیزان انجام دهد.
برچسب ها